Sedm filmů ovoněných jídlem nejen na neděli

| Články | Martina

Počasí není nic moc a v televizi nic nedávají? Co takhle se podívat na nějaký film o jídle?

Láska na Kari

Drama / Komedie
USA, 2014, 122 min
Režie: Lasse Hallström
Předloha: Richard C. Morais(kniha)
Scénář: Steven Knight
Kamera: Linus Sandgren
Hudba: A.R. Rahman

Novinka letošního roku. Indická rodina opouští svou rodnou zemi a po krátké zastávce v Anglii se přesouvá do Francie, kde si otevírá restauraci. Úplnou náhodou naproti vyhlášenému michelinskému podniku paní Mallory, která ze vzniklé situace není vůbec nadšená a snaží se konkurentům všemožně uškodit. Proti Indům se postaví i někteří vesničané, a to dost nevybíravým způsobem. Mallory otočí a vezme syna otce indické rodiny do učení. Hassan vaření nejen miluje, ale je také neuvěřitelně talentovaný.

Žranice (Big Night)

Drama
USA, 1996, 107 min
Režie: Stanley Tucci, Campbell Scott
Kamera: Ken Kelsch

Film byl natočen v roce 1996. Vypráví příběh dvou bratrů, kteří v Americe provozují italskou restauraci. I když je film označován za drama, buďte si jistí, že se zasmějete. Úžasné jsou například scény jako Risotto a Hot Dog, které přesně a vtipně vystihují, jak to v restauracích chodí i dnes.

Ratatouille

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, 2007, 111 min
Režie: Brad Bird, Jan Pinkava
Scénář: Brad Bird, Jan Pinkava
Hudba: Michael Giacchino

Jistě, je to animovaná pohádka o vařící kryse, která se chce stát vyhlášeným kuchařem v pětihvězdičkové restauraci, ale opravdu pěkně zpracovaná. Ještě aby ne, když se na její tvorbě podílely osobnosti jako oscarový režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios. Pokud tedy hledáte něco na relax nebo něco pro zvednutí nálady, tady vedle určitě nešlápnete.

Čokoláda

Drama / Romantický
Velká Británie / USA, 2000, 121 min
Režie: Lasse Hallström
Předloha: Joanne Harris (kniha)
Scénář: Robert Nelson Jacobs
Kamera: Roger Pratt
Hudba: Rachel Portman

Tohle je spíše holčičí záležitost a to nejen proto, že ve filmu hraje Johny Depp. Příběh je o krásné Vianne, která si otevře obchod s čokoládou plný neodolatelných sladkostí. Ty probouzejí u obyvatel jinak konzervativního města skryté chutě. Vianne je laskavá, přátelská a pomalu si nedůvěřivé obyvatele města získává na svou stranu. Samozřejmě se setkává i s nenávistí a intrikami. Nechybí ani milostná zápletka, takže kapesníky připravit, čokoládu rozbalit a jde se na to.

Hele kámo, kdo tu vaří?

KomedieUSA, 2005, 93 min
Režie: Rob McKittrick
Scénář: Rob McKittrick

Vtipná, sprostá, občas trochu přehnaná ale pravdivá parodie na práci v restauraci od tvůrců filmu Prci, prci, prcičky. Na své si přijdou jak kuchaři, tak číšníci. Některé scény jsou jako vystřižené z běžného života. Nečekejte žádnou hlubokou myšlenku nebo zápletku. To je ale možná právě to, co se nám na tomhle filmu docela líbilo. Pokud tedy děláte v gastru a ještě jste tenhle kousek neviděli, rozhodně neváhejte.

Julie a Julia

Drama / Životopisný / Romantický
USA, 2009, 118 min
Režie: Nora Ephron
Předloha: Julie Powell (kniha), Julia Child (kniha), Alex Prud’homme (kniha)Scénář: Nora Ephron
Kamera: Stephen Goldblatt
Hudba: Alexandre Desplat

Film je natočen podle skutečné události. Milovnice jídla Julie Powell se jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařské knihy „Mastering The Art Of Frech Cooking“, kterou v roce 1961 napsala její oblíbená kuchařka Julia Child (ve filmu Meryl Streep). Opět trochu více holčičí záležitost, ale neurazí ani pány.

Oui, šéfe!

Komedie
Francie / Španělsko, 2012, 84 min
Režie: Daniel Cohen
Scénář: Daniel Cohen
Kamera: Robert Fraisse

Talentovaný kuchař Jacky Bonnot je tak trochu smolař a jeho nepříznivá finanční situace ho nutí přijímat podřadné práce. Vše nabírá jiný směr ve chvíli, kdy se setká s vyhlášeným kuchařem Alexandrem Lagardem a dostává svou životní příležitost. Tak trochu jednoduchá cesta k úspěchu je ale pojata celkem vtipně.

 

Komentáře

Částečný profil uchazeče se zobrazí
až po přihlášení nebo registraci.


Zavřít okno