Proč zrušit Vánoce (na place)

| Články | Veronika

Všichni si v tom jedeme už měsíc. Ale teď teprve dochází na lámání chleba. Celé to adventní šílení nabere úplně nový rozměr v momentě, kdy ty svátky vážně konečně začnou.

1/ Fronty v obchodech vypadají, že tahle republika celej rok nejedla. Když potřebujete skočit pro pár maličkostí, který jako na potvoru zrovna došly kuchaři, vystojíte tam jistojistě důlek.

2/ I když není letos vůbec žádná zima a sníh si můžeme prohlížet tak maximálně na obrázcích, všichni se vehementně nalívají svařákama a punčema. Chápeme, hezky to voní, je v tom alkohol. Ale když děláte už 485. svařák dne, trochu vám to leze krkem.

3/ Když jsme u toho horkýho pití, kéž by všechny horký čokolády světa pohltilo peklo. Hlavně kvůli tý šlehačce. „Je pravá?“ slyšíte furt dokola. No ne asi, vykouzlili jste jí.

4/ Je moc hezký, že se všichni chtějí potkat s přáteli, rodinou a vším možným, ale dost byste ocenili, kdyby všechny ty rozškubaný balicí papíry a stužky od dárků neváleli po i pod stolem zrovna u vás na place.

5/ „Nějaký vánoční meníčko byste neměli?“ Jako vážně?

6/ Ryby. No to je milé, že většina populace si zrovna na Vánoce vzpomene, že existujou. Akorát, že už trochu zapomněli, že mají taky kosti.

7/ Ty svíčky a serepetičky na stolech (=vánoční výzdoba) jsou děsný. Do toho teplýho vosku pořád někdo šmatlá, svíčka zničená, ruce popálený, věčně vám s tím někdo cestuje po stole a nemáte pak kam dát to důležitý. Jídlo.

8/ Kvůli bramborovýmu salátu by mohla odstartovat třetí světová. Pořád je někdo nespokojenej… „my do toho přidáváme ještě mrkev/salám/celer/cokoli kontroverzního“. Další argument je, že „od babičky chutná jinak,“ rozuměj líp.

9/ A ty dýška. No to je úplný zlo. Rodinka běhá celej den po nákupech, dorazí ověšenější než vánoční stromeček, ale dát vám dvacku navíc za to, že kolem nich dvě hodiny kmitáte, to už by bylo velký utrácení, že jo.

10/ Z pohádek nevidíte ani ťuk. Když už se stane zázrak a všichni se shodnete, na co z vánočního programu se budete dívat, v těch nejklíčovějších scénách je vždycky největší nával.

11/ Máte se tvářit vánočně. Prej. Ale jak to asi vypadá, to vám šéf neukázal. Předpokládáte, že to znamená netvářit se tak, jak se opravdu cítíte. Vztekle.

12/ Všem přejete už od půlky prosince krásné svátky. A všichni se na vás dívají jak na blázna, protože před Štědrým dnem stihnout přijít ještě tak minimálně pětkrát.

Zdroj: jobstime.cz

Komentáře

Částečný profil uchazeče se zobrazí
až po přihlášení nebo registraci.


Zavřít okno