Jobstime.cz partnerem Asociace kuchařů a cukrářů ČR

| Články | Martina

Portál jobstime.cz se stal partnerem Asociace kuchařů a cukrářů ČR a bude aktivně podporovat AKC ČR v její činnosti, především v oblasti soutěží a vzdělávání.

„Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím AKC ČR podpořit budoucí kuchaře a nové talenty, kteří pak mohou v budoucnu ovlivnit vývoj a směr české gastronomie, stejně jako se my snažíme v tomto oboru změnit a usnadnit zaměstnávání,“ řekl Stanislav Vrba, výkonný ředitel společnosti.

AKC ČR vznikla v roce 1903 jako Svaz kuchařů. Pod názvem Asociace kuchařů a cukrářů funguje od roku 1997. V současné době sdružuje AKC v osmi regionálních pobočkách přes 800 kuchařů a cukrářů z celé České republiky. Toto moderní společenství navazuje na historickou tradici, zabývá se gastronomií i v jejích širších souvislostech a podporuje veškeré formy spolupráce, které vedou k naplňování jejích hlavních cílů. Mimo jiné organizuje pro své členy i veřejnost gastronomické akce -odborné přednášky, semináře a tréninky, celonárodní soutěže i soutěže s mezinárodní účastní, výstavy i další kulturní akce. Svou tradici již mají soutěže jako je Kuchař roku, Cukrář roku, Gastro Junior či Gastro Hradec nebo gastronomicko-společenská přehlídka Oslavy sv.Vavřince. Národní reprezentační týmy – seniorský a juniorský – a regionální týmy AKC ČR, se úspěšně pravidelně účastní mezinárodních kuchařských a cukrářských soutěží a v celosvětovém hodnocení si dlouhodobě drží 16. místo. V roce 2007 se poprvé Asociace zapojila do celosvětových Oslav Dne kuchařů 20. října.

AKC ČR je členem WACS – Světové federace kuchařských sdružení, takže rozvíjí aktivní činnost i v zahraničí. V roce 2006 se stala AKC ČR (spolu s Chile, Čínou a Srí Lankou) poprvé v historii oficiálním kandidátem na pořádání WACS kongresu v roce 2012 v České republice. V roce 2008 se poprvé v historii uskutečnila Evropská konference v České republice; 21.-24.2. 2008 v hotelu InterContinental v Praze! WACS sdružuje 96 členských států – mezi nimi tedy i Českou republiku – a má 1 600 000 členů. WACS kongresy jsou pořádány každý druhý rok. V roce 2006 se tento kongres konal na Novém Zélandu, v roce 2008 v Dubaji ve Spojených Arabských Emirátech, v roce 2010 v Chile, v roce 2012 v Koreji.

Komentáře

Částečný profil uchazeče se zobrazí
až po přihlášení nebo registraci.


Zavřít okno