Otázky & odpovědi

Pro uchazeče Pro zaměstnavatele

Pro uchazeče:

Co je jobstime.cz a pro koho je určený?

Jobstime.cz je portál, který se specializuje na zprostředkovávání zaměstnání v oboru gastronomie a hotelnictví. Je určený pro všechny, kteří v tomto oboru hledají zaměstnání. Pomáháme uchazečům najít novou práci snadno, rychle, bez zbytečného vyhledávání volných pozic na různých portálech nebo obcházení restaurací a hotelů osobně. U nás na práci stát frontu nemusíte. U nás si práce najde vás.

V čem se jobstime.cz liší od ostatních pracovních portálů?

U nás je vše na jednom místě. Nemusíte procházet jednotlivé portály a neustále vyhledávat volné pozice podle oboru. Prostřednictvím jediného profilu můžete odpovědět na jakoukoliv z pozic, která vás zaujme. Díky přehledné historii komunikace vždy víte, kolik žádostí a kam jste poslali.

Jak se zaregistruji na Jobstime.cz?

Registrace je možná prostřednictvím e-mailu nebo pomocí facebookového účtu.

Je registrace zdarma?

Ano. Pro uchazeče, kteří hledají práci, jsou registrace a vytvoření profesního profilu zdarma.

Jak přidám životopis do databáze?

Přes Můj profil můžete nahrát nejen životopis, ale také fotky, certifikáty, osvědčení z kurzů a další důležité dokumenty spojené s vaší profesí.

Jak funguje hodnocení?

Hodnotit mohou jak uchazeči, tak zaměstnavatelé. Hodnocení slouží především k ověření referencí a může pomoci oběma stranám při výběru a konečném rozhodování.

V sekci Můj účet je položka Hodnocení. Vyberte odpovídající počet hvězdiček u zařízení, ve kterém jste pracovali (1 špatné, 2 dobré, 3 výborné), a svůj výběr potvrďte. Je důležité si uvědomit, že se nejedná o hodnocení restaurace nebo hotelu (úroveň kuchyně, obsluha), ale hodnotí se zaměstnavatel. Hodnotit zaměstnavatele mohou jen uchazeči s vyplněnou historií zaměstnání. V této sekci je také možnost přidat komentář. Komentáře jsou neveřejné, ale pomáhají nám v případech, kdy některý z uživatelů potřebuje poradit nebo zjistit více informací.

Jak mě budou kontaktovat zaměstnavatelé, pokud se jim zalíbí můj profil?

Zaměstnavatelé mohou uchazeče kontaktovat prostřednictvím zpráv na jobstime.cz nebo telefonicky, pokud je tento údaj vyplněn.

Pro zaměstnavatele:

Co je jobstime.cz a pro koho je určený?

Jobstime.cz je portál, který se specializuje na zprostředkovávání zaměstnání v oboru gastronomie a hotelnictví. Je určený všem, kteří se v tomto oboru pohybují a hledají zaměstnance, u nichž si mohou ověřit předchozí praxi, zkušenosti a reference.

Proč bychom měli inzerovat právě na jobstime.cz?

Jsme portál, který se specializuje na volné pozice přímo ve vašem oboru. Nemusíte nikde hledat a probírat se nekonečným množstvím žádostí. Každý uchazeč má u nás krátký, jednoduchý a přehledný profil, ze kterého se dozvíte veškeré pro vás důležité informace. Kromě inzerce poskytujeme také služby, které vám usnadní práci s výběrem i rozhodováním.

Jak se zaregistruji na Jobstime.cz?

Registrovat se můžete prostřednictvím registračního formuláře. Pokud jste již registrovaní na našem partnerském portále Lunchtime.cz, stačí se jen přihlásit. Přihlašovací údaje jsou stejné.

Kolik co stojí a jak se účtuje?

Registrace a vedení profilu podniku je a bude vždy zdarma. Zpoplatněné jsou pouze služby související s inzercí - viz ceník. Na základě objednané inzerce vystavujeme fakturu se splatností 14 dní.

Jak zadám inzerát?

Inzerát můžete zadat zde. Vyberete příslušná kritéria (pozici, požadovanou praxi apod.), doplníte text a po zobrazení náhledu s přesnou cenou inzerce potvrdíte závaznou objednávku. Inzerát vydáme do 24 hodin a v případě nejasností vás budeme kontaktovat. Inzerát můžete kdykoli zdarma upravit.

Jak funguje hodnocení?

Hodnotit mohou jak zaměstnavatelé, tak uchazeči. Hodnocení slouží především k ověření referencí a může pomoci oběma stranám při výběru a konečném rozhodování. U každého uživatele je vidět, jak ho hodnotí jeho bývalí zaměstnavatelé nebo zaměstnanci.

V sekci Můj účet je položka Hodnocení. Vyberte odpovídající počet hvězdiček u bývalého zaměstnance (1 špatné, 2 dobré, 3 výborné) a svůj výběr potvrďte. V této sekci je také možnost přidat komentář. Komentáře jsou neveřejné, ale pomáhají nám v případech, kdy některý z uživatelů potřebuje poradit nebo zjistit více informací.

Jak mohu kontaktovat uchazeče?

Kontaktovat uchazeče můžete jen v případě, máte-li aktivní inzerát, a tím i přístup do databáze Lidé. Spojit se můžete prostřednictvím zpráv na jobstime.cz nebo napřímo (telefon, e-mail).

Jak mohou uchazeči kontaktovat nás?

Uchazeči mohou reagovat na vaše inzeráty formou zpráv na jobstime.cz, e-mailem, ale i telefonicky. Záleží na tom, jakou variantu si vyberete.

Na koho se obracet s dotazy a problémy?

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailu info@jobstime.cz, případně přes on-line podporu.