Dejte si co chcete, je to jedno!

| Články | Redakce Jobstime.cz

Během práce za barem člověk narazí na spoustu stereotypů, které nemají žádné velké opodstatnění. Jsou totiž nápoje, které si člověk jen tak neobjedná. Ani ne proto, že by na ně neměl chuť, ale zkrátka proto, že se to nedělá.

To se nám v redakci Jobstime.cz nelíbilo a tak jsme se rozhodli některé ty stereotypy trochu poodhalit.

 

1. „Chlapi nepijou latte!“

Jste v kavárně a máte hodinku. Na jedno espresso je to moc, na větší složitosti je to málo. V těchto případech by se hodilo Cafe Latte: hodně mléka, velký objem, příjemně sladké, společně se sklenicí vody. Ale co dělat, když jste muž? Latté je přece jenom pro ženský. To si radši dáte cappuccino?

Cafe Latté původně nebylo nic jiného, než káva s mlékem („latte“ znamená v italštině „mléko“). Výraz vznikl přesně pro příležitosti, jako je ta naše. Údajně ho zavedl Lino Meiorin, jeden z majitelů podniku Cafe Mediterraneum v Californii, který v padesátých letech dvacátého století začal do espressa přidávat více mléka („latte“), než při přípravě cappuccina, aby to zákazníci neměli tak silné. Následně začal mléko šlehat a nápoj pojmenoval Cafe Latte.

Zkrátka a dobře, jde jen o to, jaký chcete mít v hrnku poměr mléko:kafe. Je snad někde napsáno, že pokud máte víc jak půlku hrnku plnou mléka, už nejste muž?

A pokud si pořád nejste jistí tím ředěním – správný chlapi by samozřejmě měli pít silnější nápoje, než ženský – zkuste flat white. Je tam dvojitá dávka kávy, snad to bude pro pořádný chlapy dostatek. A nebo si neobjednávejte latte s karamelovou polevou a skořicí. To taky spoustě věcem pomůže…

 

2. „Holky nepijou pivo“

Pokud si nejdete posedět na celý večer, je schůdnější, aby si žena objednala sklenici bílého, než půllitr piva. Proč? Pivo je bráno jako pití pro muže. Po pořádné práci. A tak dále. Hloupost.

Pivo není jen tekutý chléb, argument, kterým spousta mužů obhajuje svou absenci u večeře. V pivu je spousta látek, které vám mohou pomoci.

Vláknina, obsažená v pivu nepomáhá pouze se zažíváním, ale zároveň snižuje špatný cholesterol a zvyšuje ten dobrý. Pivo bylo dokonce díky vysokému obsahu vitamínu B jednu dobu předepisované těhotným ženám. Z toho se později upustilo, ale vitamín B je v pivu až dodnes. Pivo pomáhá s léčobou Alzheimerovy choroby, snižuje riziko cukrovky a v neposlední řadě pomáhá trávit tučná jídla.

Jestli máme vypsat všechny kladné vlastnosti piva, tak tu budeme ještě dlouho. Jedno je ale jsté, pokud má pivo takových výhod, nemělo by zůstávat v rukou pouze mužů. Nemáme pravdu?

Hledáte práci v gastru?

Přes 400 podniků u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete gastrem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

 

3.  „Dej si panáka, to tě zahřeje!“

10310723Začíná se venku pomalu ochlazovat. Vejdete do podniku, promnete si ruce a poprosíte o něco na zahřátí. Od vedlejšího stolu se ozve veselé: „dejte si panáka, to vás zahřeje!“. Trvejte na svém čaji a neposlouchejte ho. Protože nemluví pravdu. Ať už je to kdokoli.

Alkohol vám dá pouze pocit tepla. Tělo během pití rozproudí mnohem víc krve, ale pouze těsně pod kůží, zbytek nechá tak studený, jak byl. Člověka přejde zima, ale v podstatě se nezahřeje. Když byste pili alkohol ve velmi chladném prostředí – například ztraceni v Alpách – nemusí to vést k ničemu příjemnému.

 

To byly tři stereotypy, které jsme se pokusili vyvrátit. Napadají vás ještě nějaké další? Narážíte ve svém podniku na něco nepochopitelného?

 

Text: Kristián Kopřivík

 

 

Komentáře

Částečný profil uchazeče se zobrazí
až po přihlášení nebo registraci.


Zavřít okno