Chci vědět, co leju: Tequila (3/3)

| Články | lukas@jobstime.cz

V minulém díle jsme si řekli více k samotné výrobě tequily. Dnes si povíme o jejím základním dělení a o tom jak správně tequilu pít. Tak jdeme na tom.

tequila1900-4

 

Druhy

Tequila nazývaná Silver či Plata, je ze 100% šťávy agáve. Tato tequila je ze zákona dvakrát destilovaná a vyrábějí se z ní Aňejo i Reposando tequily.
Tequily Blanco (z nichž se vyrábí právě Aňejo nebo Reposando) nezrají v sudech, ale existují výjimky. A tak někteří výrobci dávají Blanco tequilu na krátký čas do sudů. Odeberou jim tím přirozenou tvrdost, ale zachovají její charakter.

 

Tequila aňejo

Jak už jsme si řekli je ze 100% šťávy agáve. Zde, v této kategorii, najdeme nejkvalitnější tequily. Tato tequila zraje minimálně 12 měsíců ve státech zaplombovaných sudech o obsahu maximálně 600 litrů. Obvykle se ale jedná o staré 190 litrové sudy po whiskey z Kentucky.
Špičková tequila Aňejo zraje minimálně 3 až 5 let. Tato tequila se podává výhradně v koňakových skleničkách.

 

Tequila Reposando

Stejně jako Aňejo je i Reposando vyrobena z 100% šťávy agáve. Ze zákona musí zrát minimálně 60 dní až 12 měsíců. Zraje v ohromných sudech až o obsahu 30 000 litrů. Samozřejmě existují výjimky. Zrání v sudech pak tequile dodává jemnost a měkkost.

 

Řezané tequily – mixto

Řezané tequily jsou vyrobeny z 51% a více vykvašené šťávy modré agáve. Zbytek pak tvoří cukry, které jsou přidávány během kvašení. Většinou se jedná o třtinový cukr čí melasu. Nejčastější poměr pak je 51% šťávy a 49% jiných cukrů.

 

Tequila Aňejo Mixto

Vyrábí se ve velmi malém množství. Důvod je jednoduchý – velká poptávka po Aňějo z 100% šťávy. Zraje minimálně 12 měsíců a též dozrává v sudech.

 

Tequila Reposando Mixto

Vyrábí se z tequily Blanco Mixto. Ve většině těchto tequil zůstává tzv. Ocas, který je příznačný právě pro mixto tequily. Zraje minimálně 60 dní.

 

Tequila Blanco Mixto

Nazývaná také Silver nebo Plata Mixto musí být též dvakrát destilovaná. Tato tequila pak nezraje v sudech.

 

Zlatá Tequila

Zlatá nebo také Oro tequila, označována v Mexiku jako Joven Abocado, se vyrábí výhradně z tquily Blanco. Zlatý tequilz jsou brány spíše jako ty horší kvality. Je sice dvakrát destilovaná, ale jsou do ní přidávána různá aroma či barviva. Nejčastěji pak mluvíme o karamelu.

 

Tequily Blanco a Oro se smějí vyvážet z Mexika ve velkých tancích a mají kolem 55% alkoholu. Až na místě určení se pak ředí destilovanou vodou. U nás je tímto známá například tequila Olmeca.

 

Jak tequilu pít

Tequila z 100% agáve se pije nechlazená, po malých doušcích a z koňakových skleniček. Jestliže použijeme sůl, tak se sype rovnou do tequily. Důvod je jednoduchý. V Mexiku je příliš velké vedro a vy potřebujete udržet vodu v těle. S tím vám pomůže právě sůl. Zvyk sypat si sůl na hřbet ruky údajně vymysleli Američani, ale rozhodně nepochází z Mexika. Citrón se pak k tequile podává pro rychlejší odbourání alkoholu v těle díky jeho enzymu purin.

Mexičané pak nejčastěji podávájí tequily s nápojem sangrita, což je pomerančová šťáva s přídavkem citrónu, šťávy z granátových jablek a pálivých chilli papriček.

 

Příště si na Jobstime povíme o historii GINU. Tak si to nenechte ujít.

Komentáře

Částečný profil uchazeče se zobrazí
až po přihlášení nebo registraci.


Zavřít okno